Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
banner_belediyelogo
GSB Logo 2015

tsf logo 2015
ADAY HAKEM KURSU VE SATRANÇ HAKEMİ GELİŞİM KURSU
23.08.2013 tarihinde düzenlenecek olan Aday Hakem Kursu ve Satranç Hakemi Gelişim Kursu ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde başlayacaktır.

KURS PROGRAMLARI

ADAY HAKEMİ KURSU
1. GÜN 23/08/2013
DERS SAAT KONULAR VE AÇIKLAMALAR
1 08:30-09:15 Ünite 1: Federasyonumuzu Tanıyalım: Organizasyon, Örgüt Yapısı, Politikalar
2 09:30-10:15 Eğitim Anlayışı Federasyonumuzun Dünya'daki yeri
3 10:30-11:15 Ünite 2: FİDE Satranç Kuralları Madde: 1,2,3,4
4 11:30-12:15 Madde 5,6
12:15-13:45 ÖĞLE ARASI
5 13:45-14:30 Madde 7,8
6 14:45-15:30 Madde 9
7 15:45-16:30 Madde 10
8 16:45-17:30 Madde 11,12,13
9 17:45-18:30 EK : B-C
10 18:45-19:30 Ünite 3: Eşlendirme ve Eşitlik Bozma Sistemleri : İsviçre Sis. Eşlendirme Kuralları: Genel Esaslar, Rating, Sıra, Puan Grupları, Kaydırmalar, Tur Atlama,
2.GÜN   24/08/2013
1 08:30-09:15 Alt Gruplar, Artık Oyuncu
2 09:30-10:15 Renk, Yer Değiştirme ve Değiş-Tokuş
3 10:30-11:15 Eşlendirme Ölçütleri: Mutlak ve Göreceli Ölçütler,
4 11:30-12:15 Teorik Uygulama: Birinci Tur
12:15-13:45 ÖĞLE ARASI
5 13:45-14:30 İkinci Tur
6 14:45-15:30 Berger (Döner) Eşlendirme Kuralları
7 15:45-16:30 Scheveningen ve Eleme Sistemi Eşlendirme Kuralları
8 16:45-17:30 Eşitlik Bozma Sistemleri: Kademeli Hesaplama Yöntemi, Ayarlanmış Puan,
9 17:45-18:30 Medyan, Solkof Hesaplama Yöntemleri
10 18:45-19:30 Berger Hesaplama Yöntemi
3. GÜN 25/08/2013
1 08:30-09:15 Ünite 4: UYGULAMALI EĞİTİM
2 09:30-10:15
3 10:30-11:15
4 11:30-12:15
12:15-13:45 ÖĞLE ARASI
5 13:45-14:30 Ünite 5: Formasyon Bilgisi
6 14:45-15:30
7 15:45-16:30 Ünİte 6: Organizasyon Bilgisi
8 16:45-17:30
9 17:45-18:30 SINAV
10 18:45-19:30
EĞİTİM GÖREVLİSİ : HALİL HİLMİ DARI
 

SATRANÇ HAKEMİ GELİŞİM KURSU
1. GÜN 23/08/2013
DERS SAAT KONULAR VE AÇIKLAMALAR
1 14:00 -15:30 Ünite 1: Fide Satranç Kuralları Madde 1,2,3,4,5,6
2 15:45-17:15 Madde: 7,8
3 Madde: 9,10
4 17:30:00 -19:00 Madde : 11,12,13,14
5 Madde : Hızlı ve Yıldırım Satranç Kuraları
2.GÜN   24/08/2013
1 08:45- 10:15 Ünite 2: Organizasyon Bilgisi : Planlama ve Yönetim
2 Yarışma Organizasyonu (Organizasyon öncesi,sırasında ve sonrası)
3 10:30-12:00 Doküman Kullanımı ve Mevzuat: Raporlama,İtiraz Prosedürü, Lisans Talimatı, Yarışmalar Talimatı
4 12:00-13:30 ÖĞLE ARASI
5 13:30-15:00 Ünite 3: Formasyon Bilgisi: İletişim, Kontrollü Yaşam
6 Görev anlayışı, Takım Yarışmaları Formatı
7 15:15-16:45 Ünite 4: Eşlendirme Sistemleri : İsviçre Sis. Eşlendirme Kuralalrı: Genel Esaslar
8 Rating, Sıra, Puan Grupları
9 17:00-18:30 Kaydırmalar, Tur Atlama, Renk, Yer Değiştirme ve Değiş-Tokuş
10 Eşlendirme Ölçütleri: Mutlak ve Göreceli Ölçütler,
3. GÜN 25/08/2013
1 08:45- 10:15 Berger (Döner) Eşlendirme Kuralları
2 Scheveningen ve Eleme Sistemi Eşlendirme Kuralları
3 10:30-12:00 Ünite 5: Eşitlik Bozma Sistemleri : Ayarlanmış Puan, Medyan, Solkof, Berger Hesaplama Yöntemi
4 12:00-13:30 ÖĞLE ARASI
5 13:30-15:00 Ünite 6: Uygulamalı Eğitim
6 (İsviçre sistemi eşlendirme modeli örnek uygulama )
7 15:30-17:00 Sınav
8
EĞİTİM GÖREVLİLERİ : UĞUR TÜLÜCE
 
 
Turkish Chess Federation © 2016