Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
banner_belediyelogo
GSB Logo 2015

tsf logo 2015
Troya Open Şampiyonları GM Boris SAVCHENKO ve Tekinalp ERDOĞAN
IMG 0117 Kopyala

24.Troya Uluslararası Açık Satranç Turnuvası bugün oynanan son tur ve ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. İki kategoride toplam 382 sporcunun yarıştığı turnuva sonunda A kategorisinde Rus Büyükusta Boris SAVCHENKO şampiyon olurken B kategorisinde genç sporcu Tekinalp ERDOĞAN şampiyonluğa ulaştı.
Favori sporcuların ilk sıralarda yer aldığı A kategorisinde Rus sporcu GM Boris SAVCHENKO son tur Erkin KARAOKÇU'yla berabere kalarak 9 maçta 8 puanla şampiyonluğu elde ederken, Alihan GUSEYNOV'a karşı kazanan Gürcü GM Davit BENITZE 7,5 puan ve eşitlik bozmayla ikincilik kupasının sahibi oldu. Bu kategoride Azeri sporcu IM Ulvi SADIKHOV son tur ikinci masada Azeri FM Shahriyar RAHMANOV ile berabere kalarak 7,5 puanla üçüncülüğü elde etti.

IMG 0115 Kopyala

Liderliğin son tura kadar el değiştirdiği B kategorisinde turnuvaya 64.sırada başlayan Tekinalp ERDOĞAN birinci masada Zana ARSLANARGUN ile berabere kalarak 7,5 puanla şampiyonluk kupasının sahibi olurken aynı puan ve eşitlik bozma sonucunda Zana ARSLANARGUN ikinci oldu. İkinci masada Bahadır Ertunç BARIK karşısında galip gelen Kutay ÖZKURT 7,5 puan ve eşitlik bozma sonucunda üçüncülüğü elde etti.

IMG 0110 Kopyala

Turnuvanın B kategorisinde aynı kulüpten en çok puan toplayan 3 sporcunun değerlendirmeye alınmasıyla belirlenen "En iyi eğitim kulüpleri" sıralamasında Çanakkale 1915 Satranç Kulübü birinci, Bursa Piyon Satranç İhtisas Kulübü ikinci ve Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü üçüncü oldu.

IMG 0109 Kopyala

Turnuvada kategorilere göre dereceye giren sporculara ödülleri verildi;

A KATEGORİSİ

GENEL SIRALAMA
Sıra   İsim Puan
1 GM SAVCHENKO BORIS 8
2 GM BENIDZE DAVIT
3 IM SADIKHOV ULVI

EN İYİ TÜRK SPORCULAR
Sıra   İsim Puan
1   KARAOKÇU ERKİN 7
2   DİRİ REHA 7
3   METİN OĞUZ

EN İYİ BAYAN SPORCULAR
Sıra   İsim Puan
1 WFM AGHASIYEVA FIDAN 5
2   ŞAHİN HANDENUR 5
3   ŞİMŞEK MELTEM 5

EN İYİ YEREL SPORCULAR
Sıra   İsim Puan
1   KARAOKÇU ERKİN 7
2 FM ÖZEN DENİZ 6
3   TAŞAN MEHMET AŞKIN

EN İYİ 55 YAŞ ÜSTÜ SPORCU
Sıra   İsim Puan
1   AINUTDINOV ALEXANDER


B KATEGORİSİ

GENEL SIRALAMA
Sıra S.No İsim Puanlar
1 64 ERDOĞAN TEKINALP
2 9 ARSLANARGUN ZANA
3 7 ÖZKURT KUTAY

EN İYİ BAYAN SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 46 ÖZ İREM EZRA 7
2 72 ÖZSOY DAMLA 7
3 19 BİRGELİR MELİSA

EN İYİ YEREL SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 4 BOZCAADA HİFZİ 7
2 14 ERGİN FARUK ESAT
3 6 ULAŞ BERKAY

EN İYİ GÖRME ENGELLİ SPORCU
Sıra S.No İsim Puanlar
1 101 SÖNMEZ YUNUS


EN İYİ 55 YAŞ ÜSTÜ SPORCU
Sıra S.No İsim Puanlar
1 1 ALKAN ŞÜKRÜ

EN İYİ 7-8 YAŞ SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 119 YEGİN AHMET HAKAN
2 123 GÜREL EDİZ 5
3 75 GÜNGÖR CİHAN AKİF 5

EN İYİ 9-10 YAŞ SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 64 ERDOĞAN TEKINALP
2 46 ÖZ İREM EZRA 7
3 73 KAYA ILGIN

EN İYİ 11-12 YAŞ SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 52 AYDOĞDU SELCAN AYBERK 7
2 10 BATMAZ ONUR UTKU
3 50 AKBAY SAMET

EN İYİ 13-14 YAŞ SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 7 ÖZKURT KUTAY
2 5 TAŞKIN ARDA
3 14 ERGİN FARUK ESAT

EN İYİ 15-16 YAŞ SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 72 ÖZSOY DAMLA 7
2 28 ALUÇ BULUT EVRİM 6
3 34 AYTEKİN FURKAN EMRE 6

EN İYİ 17-18 YAŞ SPORCULAR
Sıra S.No İsim Puanlar
1 6 ULAŞ BERKAY
2 104 KOÇ ULAŞ 6
3 90 OLGUN HAYRİ ATAHAN







 
Turkish Chess Federation © 2016